Historia

STOWARZYSZENIE » Historia

 

 

Morsy - historia

 

      W grudniu 2006 roku Łukasz Biernacki i Robert Kiewra postanowili po raz pierwszy spróbować zimowej kąpieli w Jeziorze Reczynek w Ośnie Lubuskim.Jeszcze tej samej zimy dołączyli do nich kolejni chętni. Zimowe kąpiele szybko weszły nam w krew i stały sie coniedzielnym rytuałem, w którym brała udział coraz większa grupa uczestników.

 Od tamtej pory spotykamy sie regularnie w każdą niedzielę o godz 13:00 na kąpielisku miejskim w Ośnie Lubuskim i wchodzimy wspólnie do wody. Każda kąpiel jest poprzedzona inddywidualną rozgrzewką. Dla niektórych jest to trucht wokół jeziora (~2,5 km), dla innych nawet kilkudziesięciokilometrowy dystans. Przepiękne trasy i ścieżki leśne zachęcają do solidnej rozgrzewki.

Nasze cotygodniowe spotkania stały sie dla wielu osób pretekstem do podjęcia regularnych treningów biegowych. Ośno Lubuskie zaczęło tętnić sportowym życiem. W ciagu całego tygodnia można spotkać biegaczy i rowerzystów dbających o swoją kondycję i zdrowie.

Nowo wybudowana i oświetlona w nocy ścieżka wokół jeziora stała sie dla nas naturalną areną sportowych zmagań. Dwuipółkilometrową pętlę wokół jeziora uzupełniają dobrze przygotowane bite drogi poprowadzone pośród okolicznych lasów i jezior.

Zimowe pływanie oraz towarzysząca temu aktywność sportowa zachęciła nas do sprawdzenia się w nowej dyscyplinie - narodził się pomysł zorganizowania Triathlonu. W 2012 roku odbył sie I Mini Triathlon, który na starcie zgromadził około 40 uczestników. W 2013 roku było już 80 zawodników, a w 2014 roku na starcie III Mini Triathlonu stanęło 130 triathlonistów.

Od tej pory cały czas pracujemy nad udoskonaleniem formuły zawodów i poprawą naszej formy sportowej.