"Ukończyć znaczy zwyciężyć" - Enea TRITOUR Szczecin 2016

AKTUALNOŚCI » "Ukończyć znaczy zwyciężyć" - Enea TRITOUR Szczecin 2016

„Ukończyć znaczy zwyciężyć” – takie motto czekało na wszystkich, którzy osiągnęli metę tegorocznego triathlonu w Szczecinie. Każdy kto choć raz zbliżył się do granicy swoich fizycznych możliwości wie, że hasło to nie jest banałem - tylko prawdziwą nagrodą. W tym roku wyzwanie ukończenia triathlonu w Szczecinie podjęła czteroosobowa grupa Morsiaków w składzie: Damian, Łukasz, Alek i Krzysztof. Choć wynik nie jest w tego rodzaju próbach najważniejszy, z kronikarskiego obowiązku podaję te dane. Damian i Łukasz wystąpili na dystansie 1/8IM osiągając następujące rezultaty: Łukasz 29. miejsce open, 10. miejsce w kategorii wiekowej z czasem 1:20:10, Damian 51. miejsce open, 19. miejsce w kategorii wiekowej z czasem 1:25:58. Alek i Krzysztof postanowili porównać swoje możliwości na dystansie 1/4IM. W przypadku tej konfrontacji, pikanterii dodały podteksty, które jeszcze bardziej wzmocniły poziom rywalizacji. Jak się okazało na mecie, tym razem nieco szybszy był Krzysztof, który ukończył zawody na 54. miejscu w kategorii open i 15. miejscu w kategorii wiekowej, osiągając czas 2:19:47. Alek finiszował na 77. miejscu w kategorii open i 22. miejscu w kategorii wiekowej z czasem 2:23:55.

Następną okazją do potyczki z samym sobą i przyjaciółmi z tras treningowych, będzie już triathlon w Ośnie Lubuskim, na który serdecznie wszystkich zapraszamy.